Jump to content
  • 0
Ayse

Hata almıyorum fakat nasıl yapılacağını bilemiyorum!

Question

Posted (edited)

Site sayfamdaki her ürünün kendi Id' sine ,kendi bilgisine göre yeni bir sayfa açmak istiyorum fakat ben bu işleme giriştiğimde  o derse özel bir sayfa açılmasını beklerken butona bastığımda açılan sayfada bütün derslerin bilgisi geliyor ama ben bunu istemiyorum ,sadece butonuna bastığım dersin bilgilerinin önüme gelmesini istiyorum.Nasıl yapmam gerekiyor,nasıl ilerlemem gerekiyor!

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler

sorun.png

Edited by Ayse

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0

Merhabalar. Bu durumda kurduğumuz normalizasyonda sizin bir Dersler tablonuzun olmasının yanı sıra bir de o derslere baglı olan DersBilgileri isimli bir tablo olarak bunların bire cok  bir şekilde baglanması gerekir (Bir dersin n dersbilgisi vardır, bir dersbilgisi sadece 1 derse aittir(ona ozeldir)). Dolayısıyla bu one to many tablomuzda derslerimizin id'leri ile dersbilgilerimizin icerisindeki foreignkey olan DersId sütunumuz ilişki ile baglanacagından dolayı siz ilgili derse tıkladıgınızda bir EF linq sorgusu ile ilgili DersId'sini gönderip sadece o dersin bilgilerini getir derseniz ve acacagınız tek sayfada o bilgileri cagırmıs olursanız hem agile(cevik) bir şekilde tek sayfayla işinizi halletmiş olur ve her ders icin ayrı sayfa kalabalıgından kurtulursunuz hem de her derse tıkladıgınızda sadece ona özel bilgiler gelmiş olur..

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

İyi çalışmalar dilerim...