Jump to content

demircikursat

Members
  • Content Count

    5
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
  1. Merhaba, Authentication uygularken, yetkisi olmadığı için sayfaya giremeyen kullanıcıyı redirect ile yönlendirdiğimiz view'da kullanıcının giriş yetkisinin olmadığı için bu sayfaya yönlendirildiğine dair string bir ifade göstermek istiyorum. Bunun basit bir methodu var mıdır?
  2. Dediğinizi yaptım, junction table'daki composite keyleri kaldırıp, table'ın kendi id'sini tekrar aktif ettim. Sorunsuz çalışıyor. Çok teşekkür ederim.
  3. Merhaba, Şöyle bir problemim var; Bir junction table'a veri girişi yaparken eğer tablodaki ilgili id'ler bir kere verilmişse bir daha aynı id'ler üzerine başka bir veri ekleyemiyorum. Yani şöyle; Bir vardiya tablomuz var, bu bir junction tablo, tablo içerisine çalışanID ve vardiya tipi ID(Gündüz,Gece vs.) alıyor. Bir de tarihimiz var. Eğer daha önce bir çalışan (ID:1) bir Vardiya Tipine(ID:1) her hangi bir günde atanmışsa, başka bir tarihe aynı id'leri((1,1)) atayamıyorum ve ekteki hatayı alıyorum. Yani örneğin Mehmet isimli çalışanı yalnızca 1 kere gündüz vardiyasına atayabiliyorum. Sizce buradaki problem nedir? NOT: tabloya ait ID sütunu Map'te Ignore edildi.
  4. Merhaba, Html helper yardımıyla DropDownListFor kullanırken, listede gözükecek isim kısmına yani dataTextField overload'una birden fazla sütundan bilgi çekmek istiyorum. Nasıl yapabilirim? Örnek kod; @Html.DropDownListFor(x => x.Employee, new SelectList(Model.Employees, "ID", "EmployeeName"), "Lutfen seciniz") Burada EmployeeName yazan kısımda ben çalışanın hem ismini hem de soyismini göstermek istiyorum.
×
×
  • Create New...